životopis Omara Eppse

17. prosince 2008 v 21:00 | Jenny |  Omar Epps
Narodil se v Brooklynu (New York), svobodné matce, která pracovala jako ředitelka. Před tím než začal hrát byl součástí rapové skupiny Wolfpak, kterou založil se svým bratrem v roce 1991. Navštěvoval Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts a už v deseti letech začal psát scénáře.

Eppsův filmový debut byl ve filmu Juice, spolu s ním to byl i režizérský debut pro kameramana Ernesta R. Dickersona. V tomto snímku si zahrál i s rapovou ikonou Tupacem Shakurem. Juice popisuje čtyři kamarády z dětství, kteří si chtějí vydobít respekt, někdo, ale za každou cenu. V roce 1993 si zahrál po boku Jamesa Caana v akčním dramatu Program. V následujícím roce působí ve filmu První liga II., kde hraje postavu, kterou v jedničce ztvárnil Wesley Snipes. Po těchto rolích se Omar na nějakou dobu ocitl v úspěšném seriálu "ER" (Pohotovost ), kde si zahrál problémového chirurgického asistenta Dr. Dennise Ganta. Poté následovali filmy jako Holé lebky, tv film Smrtící plavba a film s úžasným překladem do češtiny Nevyhrožuj (Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood), kde hrál i Marlon Wayans, Omarův dlouholetý kamarád z dětství.

Epps se na obrazovku vrátil znovu v blockbusteru Vřískot II, kde ztvárnil přítele Jady Pinkett Smith. V tom samém roce (1997) byl hvězdou HBO filmu Poprvé za mřížemi, který i on sám produkoval. Následovalo pár průměrných filmů (Blossoms and Veils, Svatba mého nejlepšího kámoše, Snídaně šampionů, Právo silnějšího, Parchanti nebo poldové?) V říjnu roku 1999 se mu narodilo první dítě, dcera jménem K mari Mae. Rok 2000 byl pro Eppse zlomový zahrál si s Takeshim Kitanem ve vynikajicí gangsterce Ve spárech yakuzy a ve filmu Love & Basketball, kde ztvárnil Quinciho. Jde o příběh přátelství dívky a chlapce, kteří milují basketball, navštěvují stejnou střední školu, kde patří ke hvězdám svých týmů a zároveň se jejich přátelství mění v lásku. Společně pak jdou studovat na univerzitu USC. Tam se jejich cesty začnou rozbíhat, každý jde za kariérou jinam. Znovu se setkávají až po pěti letech.

Epps se udržoval ve formě v sérii vedlejších rolí ve filmech Dracula 2000, Parfém a Velký průšvih. V 2004 přijal roli drogového dealera, z kterého se Meg Ryan snaží udělat profesionálního boxera se smrtícím úderem, tento film, se ale nesetkal s velkým diváckým ohlasem. Ten samý rok se objevuje ve filmu Alfie / Zlatíčko a zároveň ve veleúspěšném seriálu Dr. House, kde tvoří část Housova týmu doktora Erica Foremana. Posledním Eppsovým počinem je film A Day in the Life, který režíroval Sticky Fingaz z legendární hip hopové skupiny Onyx.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama