životopis Lisy Edelstein

17. prosince 2008 v 21:08 | Jenny |  Lisa Edelstein
Lisa se narodila židovským rodičům Alvin a Bonnie Edelsteinovým. Vyrůstala ve Wayne, New Jersey, navštevovala New York University.

Svojí hereckou kariéru začala jako hostující herečka v seriálech jako například Seinfeld, ER, Just Shoot Me, Frasier, Without A Trace a Sports Night. Předtím se stala všeobecně známou díky hraní v The West Wing, Ally McBealovej a Felicity. Hrála též Lauru ve filmu Black River.Také její další rolí následovaly filmy Bláznivá školka,Lepší už to nebude a nebo rabín,kněz a krásná blondýna.

Píše a komponuje muzíkaly (např.Positive me) proti AIDSu protože jí v té době jí hodně kamarádů umřelo na AIDS.Je vegankou a zapojuje se do programů na ochranu zvířat a je velmi silně proti testování kosmetiky na zvířatech. Účastní se kampaně na pomoc nemocným dětem a dětem bez domova. Bojuje proti AISD a pomáhá starým a postiženým lidem.I jako mladá chodila zadarmo pomáhat do nemocnic.

V roce 1996 představovala hlas Mercy Gravesove v animovaném televizním seriálu Superman. Tuto rolu si několikrát zopakovala, například v epizodách ze seriálu Justice League a Justice League Unlimited.

Získala ocenění Satellite Award v roku 2005 za roli Dr. Cuddyové. Je autorkou divadelních her, píše a komponuje muzikály (například: Positive Me - tématika AIDS).

Zajímavosti
Má tři psy. Jmenují se Sandwich, Wolf-E. a Bumpa. Také má jednu kočku.
Mluví španělsky.
Její otec Alvin Edelstein byl pediatr.
Dělá 6x týdně jógu.
Je veganka.
Ráda píše, skládá hudbu a kreslí.
Je autorkou muzikálu o AIDS Positive Me.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kikqa kikqa | 1. ledna 2009 v 12:14 | Reagovat

Ona není jedináček.má 2.sourozence!!

2 Jenny Jenny | 1. ledna 2009 v 14:22 | Reagovat

už nevím kde, ale někde psali, že je jedináček... opravím to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama